روز مبارزه با مواد مخدر

روز مبارزه با مواد مخدر

بیست و ششم ماه ژوئن، برابر با پنجم تیرماه، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است. کنفرانس بین‌المللی مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر از تاریخ هفدهم تا بیست و ششم ماه ژوئن ۱۹۸۷ در شهر وین تشکیل شد و در این کنفرانس، سندی با عنوان C.M.O به تصویب کشورهای شرکت‌کننده رسید.

این سند خط مشی همه‌جانبه‌ی اقدامات در مورد کنترل مواد مخدر را از سوی کشورهای شرکت‌کننده مشخص کرد و آنان را متعهد کرده است تا اقدامات بین‌المللی در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر را قاطعانه دنبال کنند. در این کنفرانس، سندی در چهار فصل تنظیم شد که بیش از سی و پنج مورد اقدام عملی از در مبارزه با مواد مخدر، از جمله ارزیابی میزان مصرف، پیشگیری از طریق آموزش، نقش رسانه‌ها در بازگشت معتادان به دامن اجتماع و معالجه‌ی آنان، ریشه‌کنی مزارع غیرمجاز خشخاش، نابودی شبکه‌های عمده‌ی قاچاق مواد مخدر، همکاری‌های حقوقی کشورها و مواردی از این دست را در خود جای داده بود.

این سند در بیست و ششم ماه ژوئن برابر با پنجم تیرماه به اتفاق آراء مورد تأیید و تصویب کشورهای شرکت‌کننده قرار گرفت و سالروز تصویب آن به نام روز جهانی مبارزه با مواد مخدر اعلام شد.

The event is finished.

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

Avatar placeholder

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.